مشارکت در مراحل تصمیم سازی و تصمیم گیری برای جنبش سبز

چکیده :صفحه فیس بوک ۲۵ بهمن به همراه وبسایت های سبز در اقدامی هماهنگ با فعالین سیاسی و دانشجویی در جنبش سبز نظر سنجی را طراحی کرده اند، و پرسش های ساختاری را در حرکات اعتراضی مطرح کرده اند. صفحه فیس بوک ۲۵ بهمن در گوشه ای از توضیحی که پیرامون این نظر سنجی داده است،...

صفحه فیس بوک ۲۵ بهمن به همراه وبسایت های سبز در اقدامی هماهنگ با فعالین سیاسی و دانشجویی در جنبش سبز نظر سنجی را طراحی کرده اند، و پرسش های ساختاری را در حرکات اعتراضی مطرح کرده اند.
صفحه فیس بوک ۲۵ بهمن در گوشه ای از توضیحی که پیرامون این نظر سنجی داده است، آورده «جنبش سبز به اعتبار نامش و به اعتبار من و تو نمی‌تواند جز به زیستن بیاندیشد. در این فکر بودیم و با کمک بسیاری از دوستان به دنبال طرحی نو می‌گشتیم تا بلکه شیوه ای تازه برای گفتگو دراندازیم. طرح «نظرسنجی سبز خرداد» به پیشنهاد صفحه فیس بوک ۲۵ بهمن آغاز و با یاری وب سایت‌های سبز کامل شد. برای شروع، گروهی از دانشجویان و اساتید جوان در دانشگاههای ایران وظیفه طرح سوالات و گزینه‌های نظرسنجی را عهده دار شدند. پس از ده روز، نسخه اولیه آماده و به بیش از سی نفر از فعالان سیاسی، روزنامه نگاران و محققان در اقصا نقاط ایران و جهان ارسال گردید.»
در ادامه همین متن آمده است «اکنون این یاری سبز شما است که می‌تواند طلیعه آغاز راهی باشد برای مشارکت در مراحل تصمیم سازی و تصمیم گیری برای جنبش سبز. به یاد داشته باشیم که یکی از اهداف ما از روزهای ابتدایی جنبش گشودن دریچه ای بوده به سوی آزادی رای و نظر. این طرح قدم کوچکی است برای استفاده از امکانات فضای مجازی برای ایجاد فضای گفتگویی میان لایه‌های مختلف جنبش. پس بیایید با صرف ۶ الی ۱۰ دقیقه در این نظرسنجی شرکت و با انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی، وب سایتها، وبلاگها و نیز دعوت دوستان خود به شرکت در آن قدمی‌در این راه برداریم. پس از اتمام زمان شرکت در نظرسنجی نتایج آن منتشر و به گروههای مختلف سیاسی ارسال خواهد شد.»
در متن یاد شده نکاتی نیز پیرامون امنیت این نظر سنجی عنوان شده است، که به شرح ذیل است:
ما برای انجام این کار وب سایت «سروی گیزمو» را که یکی از مطمئن ترین ابزارهای برگزاری نظرسنجی است برگزیدیم. مراکز مطالعاتی مانند دانشگاههای‌هاروارد، برکلی، ام.آی تی، بوستون و … همچنین شرکتهایی مانند مایکروسافت، اچ پی و … در میان استفاده کنندگان از این سرویس می‌باشند.
لیست کاربران این سرویس: http://www.surveygizmo.com/survey-reviews/customers/
امنیت وب: این وب سایت دارای لیسانس HIPAA (استاندارد امنیت وب و حفاظت از اطلاعات خصوصی ایالات متحده) و Safe Harbor(استاندارد امنیت وب و حفاظت از حوزه شخصی اتحادیه اروپا) می‌باشد.
http://www.surveygizmo.com/survey-blog/online-survey-hipaa-safe-harbor-certification/
می توانید از اینجا در این نظر سنجی شرکت کنید